Otizm Vakfı PDF Yazdır e-Posta

Daha detaylı bilgi için linki TIKLAYINIZ.http://www.otizmvakfi.org.tr


OTİZM VAKFI

5 Aralık 2010 İlk Toplantı


Müteşebbis Heyet

5 Aralık 2010 pazar günü saat:13.30 da Altı Nokta Körler Derneği toplantı salonunda Otizm Vakfı kuruluş öncesi ilk toplantısını yaptı.Kurucu üyelerimizin yer aldığı toplantıda vakfın oluşum süreci hakkında bilgilendirmeden sonra vakfın kuruluş amacı ve arazi temini ile birlikte oluşturmak istediğimiz vakıf kampüsü, projeler anlatıldı.Vakfın mahkeme tesciline kadar yapılacak işler ve istenen belgelerin hazırlanması husunda tüm üyeler bilgilendirildi.Otizm Vakfı Kurucular

Müteşebbis heyet kurucuları bilgilendirdikten sonra soru yanıt bölümüne geçildi.Tereddütte olan konular ile vakfın yapacağı çalışmalar hakkında bilgi paylaşımı ile gerçekleştirmek istediğimiz temenniler dile getirildi.Vakfımızın amacını gerçekleştirebilmek için çalışma grupları oluşturmak ve herkesin kendine uygun bir çalışma grubunda görev alması kararlaştırıldı.


Otizm Vakfı Kurucu Üyeler
Aile Fotoğrafı


Tüm üyelerimiz ile aile fotoğrafı çektirerek toplantı son buldu.Bizi bir araya getiren evlatlarımız için kurduğumuz bu birliktelikte yolumuz hep açık olsun.

24 Ocak 2011Otizm vakfı Yönetim Kurulunun TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin Ziyareti

24 Ocak 2011 tarihinde TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Otizm Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri arasında çok verimli bir görüşme gerçekleştirildi.

Sayın İbrahim Şahin vakfımızın tanıtılması başta olmak üzere üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız diyerek TRT den bir görevli ile vakfımızın sürekli halde diyalogda olarak planlama yapılması ve hayata geçirilmesi konusunda destek oldular.

Ayrıca taleplerimiz doğrultusunda; jingle ve oluşturacağımız yaşam merkezi projesine destek amaçlı bilinenlerin dışında bir kampanya yapılabileceğini, Otizm vakfı hakkında haber, kısa film, belgesel çekilebileceğini, yapılacak organizasyonlara sanatçı desteklerinin olabileceği hususunda yardımcı olacaklarını belirttiler.

2 Şubat 2011 Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık Ziyareti

Otizm Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ı ziyaret etti.  2 Şubat 2011 tarihinde gerçekleşen ziyarette,  vakfımızın amaçları, çalışmaları ve hedefleri konusunda bilgi verildi. 45 dakika süren ve yönetim kurulumuzdan  Prof. Yahya Zabunoğlu, Güzide Tekeş,  Güngör Yıldız, Şahbender Korkmaz, Mustafa Ernalbant ve Nihat Karakazım Aslan’nın katıldığı görüşmede Bülent Tanık;   Çankaya Belediyesi’nin  Otizm Vakfı ile işbirliğine ve desteğe hazır olduklarını belirtti.9 Şubat 2011 Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ziyareti

Otizm Vakfı yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i ziyaret etti.9 şubat 2011 günü iki saatten fazla süren görüşmede vakfımıza ilgi gösteren başkanımız her türlü desteğini vereceğini açıkladı.Kuruluş amacımız olan yaşam merkezi projemiz için ellerinden geleni yapacağını belirten başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
OTİZM VAKFI 1.MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI YAPILDI
06 Mart 2011


Otizm Vakfı 1’nci Mütevelli Heyeti toplantısı 06 Mart 2011 tarihinde saat 13:30’da Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi’nde yapıldı.Toplantıya Mütevelli heyetinin tamamı katıldı. Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Yahya ZABUNOĞLU’nun Yaptığı Yoklama İle Tüm üyelein katılımı sağlandığı görüldü.

Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı İstiklal marşı okundu.
Divan Heyeti için Yapılan Öneri ile Burhan HIZIR, Esma ÇOŞKUN, Nurullah SEKÜ Divan Heyeti’ne seçilerek genel kurulu yönetti.
Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Yahya ZABUNOĞLU geçen kısa süre içerisinde yapılan faaliyetleri anlattı. Hedeflerinin ileriki dönemde Otizmli Çocuklara yaşam merkezi kurmak olduğunu, bunun için çalışacaklarını bunun için gelir kaynakları oluşturacaklarını belirtti. Daha sonra Faaliyet Raporu genel kurul tarafından benimsenerek oy birliği ile kabul edildi.

Yapılan öneri ile Yahya ZABUNOĞLU, Güzide TEKEŞ, Cengizhan SONEREN, Güngör YILDIZ, Mustafa ERNALBANT, Şahbender KORKMAZ ve Aydın ÇAYAN Yönetim Kurulu Asıl üyeliğine seçildiler.

9 Mart 2011 Gazi Üniversitesi Prof.Dr Suat Karaküçük ziyareti

Otizm Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Güzide Tekeş,Şahbender Korkmaz ve Cengizhan Soneren Gazi Üniversitesi Spor Yönetimi Bölüm başkanı Prof.Dr Suat Karaküçük'ü ziyaret etti.Birlikte yürütülen projelerin devamı ve yeni projeler ve çalışmalar hakkında görüşüldü.Vakfımız projelerine destek veren Öğretim Görevlisi Beyza Akgül de görüşmelere katıldı.Vakfımıza değerli desteklerini esirgemeyen Anadolu ajansı Muhabiri Tuba Karahan da toplantı hakkında bilgi aldı.

9 Mart 2011 Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan Ziyareti

Otizm Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinden, Cengizhan Soneren, Güzide Tekeş ve Şahbender Korkmaz, 9 Mart 2011 tarihinde, Gazi Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Rıza Ayhan’ı ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Rıza Ayhan,  vakfımıza desteklerinin devamının artarak devam edeceğini belirtti.
OTİZM VAKFI GAZETE HABERLERİ

24 saat 26 ocak 2011


Başkent Gazetesi 26 ocak 2011


Cumhuriyet 18 ocak 2011


Dokuz Sütun 01 Şubat 2011Günboyu 01 Şubat 2011Günboyu 31 Ocak 2011


Gündem 30 Ocak 2011


Habertürk 26 Ocak 2011Habertürk Ankara 22 ocak 2011


Kayseri Deniz Posta 29 ocak 2011Kırmızı Beyaz 26 ocak 2011Kütahya Gazetesi 27 ocak 2011Milliyet Gazetesi 30 ocak 2011


Son Saat 28 ocak 2011


Yeni Akit 26 ocak 2011Yeni Şafak 28 ocak 2011


Star 8 Şubat 2011

 

www.anobder.org.tr
Anobder - Ankara Otistik Bireyler Derneği